Obchodní podmínky

Nákupní řád

Provozovatelem internetového obchodu je společnost E D & F Man Ingredients s.r.o., IČ: 04687311 se sídlem Zvoleněves 86, 273 25 Zvoleněves, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném MS v Praze v oddíle C, vložce č. 251498 (dále jen „E D & F Man Ingredients“) která je maloobchodním i (velkoobchodním ?) prodejcem a neprodává lihoviny osobám mladším 18ti let. E D & F Man Ingredients je registrovaným výrobcem a distributorem lihu, a nabízené lihoviny jsou určeny exklusivně pro konečnou spotřebu jeho zákazníků, nikoli tedy k dalšímu prodeji.

Tento nákupní řád shrnuje vzájemný obchodní vztah, podmínky, pravidla, práva a povinnosti mezi Vámi, tedy nakupujícím zákazníkem (dále jen „Kupující“) a E D & F Man Ingredients.

E D & F Man Ingredients si vyhrazuje právo kdykoliv změnit ceny v obchodě bez předchozího upozornění zákazníků. Ceny uváděné na internetových stránkách jsou vždy platné a závazné v okamžik uskutečnění objednávky a jejího potvrzení ze strany E D & F Man Ingredients.

E D & F Man Ingredients je plátcem DPH. Všechny ceny uváděné na internetových stránkách obchodu jsou zobrazovány dle volby s DPH nebo bez DPH. Na každý nákup je vystavován daňový doklad – faktura, která je předávána v zásilce společně s ujednaným předmětem koupě.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu hotovosti anebo kartou u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin. Účtenku zákazník dostane nejdříve elektronicky a následně při přijetí zboží i fyzicky. Účtenka EET se bude vystavovat při platbách v hotovosti, kdy zboží předává přímo zaměstnanec firmy E D & F Man Ingredients s.r.o., a platbě kartou.

Objednávku zboží z internetového obchodu www.bonfier.cz lze učinit prostřednictvím internetu, emailem, nebo telefonicky na kontaktech uvedených v sekci „kontakty“ s tím, že E D & F Man Ingredients si v případě e-mailových a telefonických objednávek vyhrazuje právo na konfirmaci takové objednávky prostřednictvím internetu s tím, že zákazníkovi s vyplněním takové objednávky pomůže. Po zadání objednávky do objednávkového systému a jejím potvrzením ze strany E D & F Man Ingredients e objednávka na základě platných právních předpisů považovaná za uzavřenou kupní smlouvu a tedy za objednávku závaznou.

Kupující odesláním objednávky stvrzuje, že není osobou mladší 18 let a souhlasí se skutečností, že jej Prodávající může v souvislosti s jeho objednávkou požádat o prokázání splnění podmínky dle § 12 odst. 1 pís. a) zákona č. 379/2005 Sb., v platném znění – především pak výzvou k předložení kopie průkazu totožnosti kupujícího a zavazuje se této výzvě vyhovět. Na tuto žádost prodávajícího je kupující povinen reagovat v přiměřené lhůtě, kterou určí prodávající. Neprokázání této podmínky Kupujícím na žádost prodávajícího je důvodem ke zrušení objednávky a odstoupení od kupní smlouvy ze strany prodávajícího.

Zrušit objednávku před vyexpedováním je možné kdykoliv, a to zasláním emailu na adresuinfo@bonfier.cz, případně písemně na adresu Zvoleněves 86, 273 25 Zvoleněves. Při zrušení objednávky je Kupující povinen uvést:

  • své identifikační údaje
  • číslo objednávky
  • vůli zrušit objednávku

Kupující právo od smlouvy odstoupit do 14 dnů od převzetí plnění, a to bez udání důvodů. Zboží musí být vráceno na adresu -E D & F Man Ingredients – Zvoleněves 86, 273 25 Zvoleněves. Zboží musí být originálně zabaleno, bez vad a dalšího poškození a v původně zakoupeném množství. Na vrácení zboží je zároveň potřeba upozornit E D & F Man Ingredients pomocí emailu, odeslaného na email info@bonfier.cz, obsahující tyto informace: žádost o odstoupení od smlouvy, příjmení a jméno kupujícího, uvedení čísla objednávky a uvedení čísla bankovního účtu, na který bude Zákazník požadovat vrácení uhrazení částky. Součástí vracené zásilky musí být kopie dokladu o koupi – faktura.

Na základě takto vráceného zboží budou E D & F Man Ingredients neprodleně vráceny i peníze za objednané zboží, a to ve výši částky, za kterou bylo zboží koupeno. Z částky nebude odečtena cena poštovného, byla-li připočtena při odeslání objednávky. V případě nedodržení výše uvedených podmínek nebude E D & F Man Ingredients schopen akceptovat odstoupení od smlouvy a zboží bude vráceno na náklady Kupujícího zpět na adresu, ze které jej E D & F Man Ingredients obdržel.

Kupující bere na vědomí, že většina zboží nabízeného E D & F Man Ingredients je vyexpedována do 1-5 pracovních dnů. Doba dodání balíků kurýrní službou trvá obvykle 1-3 dny, tudíž celková doba dodání by neměla přesáhnout 1-7 pracovních dnů. Kupující dále bere na vědomí, že nemůžeme ovlivňovat doručovací doby kurýrní služby.

V případě, že E D & F Man Ingredients není schopen zajistit dodání zboží v rámci 1 týdne, bude o této skutečnosti informovat Kupujícího a dohodnou se na postupu a době dodání.

Platba a doprava

Platbu za nákup je možno uskutečnit:

Převodem na bankovní účet E D & F Man Ingredients (KB, č.ú.:115-1812580287) – zboží je vyexpedováno až po připsání peněžní částky na účet Prodávajícího.

Dobírkou- platba probíhá při předávání zboží kurýrní, či doručovatelskou společností.

On-line platební bránou – zboží expedujeme obratem.

Dopravu zakoupeného zboží je možno uskutečnit dle následujících možností:

Přepravní službou po území celé ČR.

Přepravní službou po Praze.

Osobním odběrem na adrese: E D & F Man Ingredients s.r.o., Zvoleněves 86, 273 25

Jednotlivé způsoby plateb a ceny zboží jsou viditelné při odesílání objednávky. Jejich aktuální nabídka může být různá pro jednotlivé Kupující. Cena dopravy se odvíjí dle způsobu zvoleným Kupujícím a množství objednaného zboží.

Ceny dopravného pro ČR

Cena za dopravu bude započtena dle aktuálního ceníku dopravce vč. DPH nebo bude

zdarma při osobním odběru.

Zákazník má povinnost zboží při přebírání pečlivě zkontrolovat a ověřit, zda má neporušený obal a zda dodané zboží odpovídá kupní smlouvě.

Ostatní ujednání

E D & F Man Ingredients si vymiňuje právo zrušit objednávku v případech, kdy:

má pochybnosti o plnoletosti Kupujícího, které nejsou Kupujícím bez zbytečného odkladu odstraněny,

není schopen doručit zboží v daném termínu a množství, v případech, že se zboží již nevyrábí nebo nedodává.

Kupující bere na vědomí, že dodací lhůta se vždy prodlužuje o dobu, po kterou trvají pochybnosti o E D & F Man Ingredients plnoletosti Kupujícího.

Ochrana osobních údajů Kupujících probíhá v souladu s platnými zákony na území České republiky.

Reklamace zboží probíhá v souladu s platnými zákony na území České republiky.